ברכת רם

ברכת רם היא אגם מים טבעי שנמצא בשקע גדול בין הכפרים הדרוזים מג'דל שמס ומסעדה ונוצר ככל הנראה מקריסתו של הר געש והתנקזות מי גשמים בשילוב מעיינות הזורמים בקרקעית הבריכה.

על שפת ברכת רם יש מספר מסעדות מקומיות ואפשרות לשייט בסירות פדלים ומשוטים. הגישה אל המים בברכת רם היא רק דרך המסעדות מאחר ושאר השטח הוא שטח חקלאי של מטעי תפוחים השייכים לתושבי האזור.

אגדות ברכת רם:

על פי האגדות המקומיות הבריכה נוצרה כתוצאה מהבכי של אשת השייח' (הגבעה הקטנה שמעליה) אחרי שאיבדה את אהבתו של השייח' הקשיש (החרמון), או בגירסא קצת אחרת הבריכה היא העין הכחולה והפקוחה תמיד של הקשישה שמשגיחה שהזקן שלה ממשיך לשמור לה נאמנות.

על פי חז"ל הבריכה היא אחד מ-3 מקורות המים שנשארו על פני האדמה אחרי המבול של נח, היוונים סיפרו כי חלילו של האל פאן שנפל במימי הבריכה נמצא לאחר מכן במעיינות הבניאס או בגירסא מאוחרת יותר של יוסף בן מתתיהו, מסופר כי מוץ שפיזרו במימי הבריכה מצא גם הוא את דרכו למימי הבניאס.

למרות הפיתוי הרב, במיוחד בימי הקיץ, אין במקום שרותי הצלה והשחיה בבריכה אסורה! (ואם זה לא מספיק אז הקור של המים בטח כבר ירחיק את ההרפתקנים שינסו לשכשך בהם אפילו בקיץ…)
 
צילום: אייסטוק

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , הגישה לבריכה אפשרית רק בשעות הפעילות של המסעדות במקום חינם

איך מגיעים?

הבריכה נמצאת צפונית לצומת כביש 98 ו-99 שבכפר מסעדה. מקריית שמונה - דרך כביש 99, הבניאס, עד צומת מסעדה בה פונים שמאלה לכביש 98 עד לפניה לבריכה. מרמת הגולן נוסעים דרך כביש 98, אחרי צומת מסעדה פונים ימינה אל הבריכה. כל השנה

מה באזור?