דרך הקיסר – מסלול טיול למשפחות באזור בית שמש

דרך הקיסר הוא מסלול טיול קצר למשפחות מחרבת חנות עד בית הבד בכביש העולה מעמק האלה לכיוון ירושלים.
תחילת המסלול בחניון שליד חרבת חנות, בו אל תפספסו את המבנה העתיק שעל קרקעיתו יש פסיפס יפה שהילדים ישמחו לחשוף עם המטאטא שאנשים טובים השאירו במקום – רק לא לשכוח לכסות כשעוזבים את המקום.

מהחניון יוצאים בעקבות השילוט והמפה שבמקום תוכלו ללכת בשביל הקיסר,שביל יער שהכשירה קק"ל להולכי רגל, לאורך של כ-3.5 ק"מ שעובר בתור יער אורנים ובחלקו צופה אל הנוף מצפון.

אם תלכו בשקט אולי תראו ביער את עדר הצבאים שמסתתר במקום או לפחות את העקבות שלהם, בעונת הפריחה החל מינואר פורחות ביער הרבה רקפות ופרחי בר נוספים.

אחרי הליכה קצרה ביער בעקבות השילוט מגיעים אל החיבור אל הכביש שלפניו יש בור מים ובמרכזו עמוד גדול, נכנסים מתרשמים וממשיכים אל צידו השני של הכביש.

שימו לב כי החציה במיקום מסוכן – יש לעבור אותו בזהירות רבה במיוחד עם הילדים.

שורשים של עץ

משם הליכה נוספת בתוך היער תוביל אתכם אל בית בד משוחזר ליד מדרגות מדרך הקיסר הרומית. לא לפספס מצד ימין שלכם – תראו עץ עם חבל "טרזן" לילדים שמעבר לו יש מערה קטנה – תציצו פנימה ותראו את השורשים של עץ האורן שצומח לו מלמעלה.

המסלול דורש השארה של רכב איסוף בבית הבד לפני תחילת המסלול.

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רגלי קל 3.5 ק"מ שעתיים

איך מגיעים?

מכביש 1 פונים לכיוון בית שמש על כביש 38 עד צומת האלה בה נפנה שמאלה לכביש 375 עד חרבת חנות שנמצאת משמאל לכביש. מירושלים הגישה דרך צומת צור הדסה. חורף

מה באזור?