השביל התלוי בבניאס – מסלול מים בצפון

השביל התלוי בבניאס הוא מסלול הליכה חדש העובר בקניון בזלת בתוך נחל חרמון, המוכר יותר בשמו הבניאס, שלאורכו ניתן להנות מהליכה לצלילי זרימת המים במסלול שחלקו מוצל וקריר. 

הבניאס הוא נחל איתן, הזורם כל השנה, שלאורכו נבנה שביל תלוי העובר בקטע צר של קניון שנוצר מהתחתרות הנחל בסלעי הבזלת, בין עצי דולב, ערבות וצפצפות. שימו לב שאם אתם מחפשים מסלול מים בצפון, זאת אומרת מסלול שממש הולכים בו במים, השביל התלוי הוא לא המסלול שלכם… המסלול אמנם יפה, קריר ומוצל בחלק העובר על הגשרונים לצד הנחל, אבל בשל הזרימה החזקה והמסוכנת לא ניתן להכנס למים לאורך המסלול.

שביל העץ נבנה על גבי מוטות פלדה מעל מצוק הבזלת המערבי של הבניאס, בהתאם לתוואי הנחל תוך פגיעה מינימלית בנוף וההליכה לאורכו היא מדרום לצפון בלבד, במעלה הזרם לאורך כ-80 מטר.

הגישה אל השביל התלוי  שהפך עם מיד פתיחתו לאחת מהאטרקציות ואתרי הטיול הפופולריים בצפון, היא דרך שביל שעובר בחורש הטבעי דרומית לתצפית חניון מפל הבניאס ליד קיבוץ שניר.

השביל התלוי בבניאס, טיולי מים ואטרקציות בצפון
השביל התלוי בבניאס. צילומים: דורון ניסים

שימו לב כי המסלול עובר בשמורת נחל חרמון שהכניסה למים בכל שטחה אסורה ומסוכנת בשל עוצמת הזרימה החזקה. הכניסה עם כלבים לשמורה אסורה.

נגישות: הגישה לשביל התלוי עוברת דרך שביל שאינו נגיש לנכים או עם עגלות תינוק, מומלץ להגיע עם מנשא תינוק.

מחפשים איפה לישון באזור?
חניון חורשת טל מציע לינה בקמפינג, בקרוונים או בחושות משפחתיות…

למידע נוסף: 04-6950272

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , אפריל עד ספטמבר: 08:00-17:00, אוקטובר עד מרץ: 08:00-16:00, שישי וערבי חג 8:00-15:00, ניתן להכנס לשמורה עד שעה לפני שעת הסגירה. בתשלום רגלי קל 2 ק"מ שעתיים

מחירים

מזומן וכ. אשראי

איך מגיעים?

הכניסה לשביל התלוי דרך כביש 99: בכביש 90 פונים בקרית שמונה לכביש 99, פונים לקיבוץ שניר ומיד לפני הכניסה לקיבוץ פונים לחניון המפל. ניתן להגיע למסלול גם מכיוון מעיינות הבניאס במסלול ארוך יותר. כל השנה

מה באזור?