חרבת זעק וחלמוניות ביער להב

ציפורי. רשות הטבע והגנים.

חיפשנו מסלול טיול לתחילת החורף שיהיה לא רחוק מדי מהמרכז, רובו בנסיעה עם כמה אטרקציות לילדים בדרך וגם ההורים לא נשארו מקופחים:

מסלול הטיול שלנו מתחיל בנסיעה דרומה על כביש 40, כ-10 ק"מ אחרי צומת בית קמה נפנה שמאלה בצומת להבים (כביש 31).

עמק החלמוניות בלהבים
בעונת החלמוניות נעבור את להבים ונחנה מיד אחרי הכניסה המזרחית של היישוב לארוחת בוקר ולביקור קצר בעמק החלמוניות (וזה קורה רק במשך שבועיים-שלושה בשנה בחדשים נובמבר-דצמבר, ממש אחרי הגשם הראשון).

משם נמשיך על כביש 31 עוד כ-10 ק"מ עד השילוט שמאלה למוזיאון הבדואי של ג'ו אלון, בו הילדים יכולים להתרשם מהמסורת והפולקלור הבדואי, לעלות לתצפית על הגג, לטייל במערות מסתור שמתחת למוזיאון, לרכב על חמור וכמובן איך לא גם להכין פיתות על הסאג'.

מהמוזיאון נצא אל דרך היער (כביש 3255) לכיוון מערב, עד צומת שבה נפנה ימינה לכיוון חרבת זעק ושומריה.

בחרבת זעק ניתן לקבל הסבר והדרכה (בתשלום סימלי) על המקום כולל סיור מודרך במחילות המסתור או לצאת לבד לסיור במחילות – קחו בחשבון כי המעבר במחילות הוא לרזים בלבד וישנן מספר זויות שממש קשה לעבור בהם אם אתם מעל גיל 12…

שימו לב שמעבר למחילות המסתור שתקבלו הסבר מבעלי המקום איך בדיוק להכנס ולצאת מהם – יש באזור הרבה מערות, ניקבות ובורות מים וחשוב שתקפידו להשגיח על הילדים.

חלמונית, חלמוניות, חלמונית בעמק החלמוניות בלהבים, טיולי פריחת חלמוניות
חלמונית בעמק החלמוניות בלהבים

אחרי הסיור במערות ותצפית אל כיוון הרי יהודה וקיבוץ שומריה, אפשר לחזור אל היקב, לבקר במערה ולקבל הסבר קצר על המקום מדיירי המקום ולקנות יין ואם ממש התאהבתם מהשקט שבמקום, יש גם אפשרות להשאר ולישון בצימרים שבאתר.

במקום גם ניתן להזמין בתיאום מראש פעילויות יצירה לילדים של צביעת כדי חרס וציור.

העונה המומלצת לביקור בחרבת זעק היא תחילת החורף או באביב ולא לשכוח פנסים שעובדים.

סוף העולם כבר אמרנו?

מקומות ואטרקציות במסלול:

מרכז ג'ו אלון – המוזיאון לתרבות הבדואים
חרבת זעק: 052-3887050 | 052-3231260
חוות פיליפ – קשה לפספס, על כביש תל אביב באר שבע, מסומנת בדגלים באמצע הירידה קצת לפני צומת בית קמה – נקודת הצטיידות היחידה כמעט על הדרך דרומה, פיתות על הסאג', גבינות, זיתים, דבש, מלבי ועוד…

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , בתשלום

איך מגיעים?

מצפון - על כביש 40 פונים בצומת להבים שמאלה על כביש 31 עד כביש 358 לפי השילוט למרכז ג'ו אלון. חורף

מה באזור?