טיול לגן הלאומי חוף השרון

טיול לשבת במרכז, טיול קצר במרכז, טיול לשבת עם הילדים

מתחת לאף, מעבר למרכז המסחרי העמוס של שפיים מתחבא מסלול טיול קצר שיביא אתכם אל ים כחול, דיונות לילדים, עדר צבאים וחורשה לפיקניק של שבת בבוקר טיול לגן הלאומי חוף השרון.

מחפשים מסלול טיול קצר במרכז הארץ? את המסלול נתחיל בכניסה האחורית של בית ההארחה של קיבוץ שפיים, נחנה את הרכב ונלך כמאתיים מטר עד לכניסה לגן הלאומי, נעבור שער מיוחד המונע כניסת כלבים לפארק ונפנה שמאלה אל עבר השביל האדום שייקח אותנו למסלול לאורך המצוק.

הליכה קצרה (בזהירות עם הילדים – השביל אינו מגודר!) תוביל אותנו אל מרפסת תצפית מעץ שכדאי לעצור בה לתצפית יפה עם רוח ובריזה המגיעה כל השנה מהים שממערב לנו.

ביום יפה אפשר לראות מהמרפסת את החוף מאשדוד ועד חדרה, נמשיך צפונה כאשר לצד הדרך נוכל לראות את מצוקי הכורכר שמנסים לשרוד מול רוחות הים והגלים, ונגיע למרפסת התצפית הצפונית.

מכאן המסלול מתפצל:

גן לאומי חוף השרון – המסלול הקצר
מהמרפסת ניתן לקצר את המסלול ימינה על השביל הירוק (מומלץ בימים חמים…), נעבור בדרך מפגש עם שביל הצבאים הכחול ואם יתמזל מזלינו ונהיה בשקט, נוכל לראות את עדר הצבאים מקפץ בין השיחים. עדר הצבאים (הילדים יוכלו לספר בגן שהם ראו את במבי…) הובא על ידי רשות הטבע והגנים אחרי ששוחרר מפינות חי ברחבי הארץ והוא מתאקלם בשמורה.

נמשיך עד המפגש עם השביל השחור כאשר מימיננו נגיע אל האטרקציה שהילדים מאוד אוהבים – דיונות חול שאפשר להתגלגל מהם ולגלוש עליהם ונקראו בפי המקומיים בשם הקיבוצניקי משהו "חליקס".

הליכה קצרה מהדיונות תביא אותנו אל חורשת הפיקניקים שבקרבת הרכב שהשארנו בשער הדרומי , בה נוכל לעצור לפיקניק בצל העצים.

גן לאומי חוף השרון: המסלול הארוך:
כדי לעשות את המסלול הארוך נמשיך צפונה על שביל המצוק האדום, עד השביל השחור שאיתו נפנה שמאלה ולאורכו נוכל לראות מאמצע ינואר עד תחילת פברואר את פרחי אירוס הארגמן שהובאו לכאן מאזורי הבניה בנתניה. השביל השחור מתפתל דרומה ומביא אותנו אל גבעה גבוהה יחסית, אל התצפית המזרחית ממנה ניתן לראות את הכרמל, נתניה ואת כביש החוף שממזרח לנו.

נמשיך עם השביל דרומה ובדרך נראה מימין ריכוז נוסף של אירוסים בעונה, שוקת שנועדה לצבאים עד שנגיע אל המפגש עם השביל הירוק שבו נרד מהשביל לכיוון דרום מערב אל הדיונות הגדולות – חליקס בפי המקומיים שמהם הילדים והצעירים ברוחם יכולים לגלוש בג'ימבורי הכי טבעי שיש.

מהחליקס הליכה קצרה תביא אותנו אל חורשת האקליפטוסים בה אפשר לעצור לפיקניק כשמולנו מבצבצות הוילות של ה"מסודרים" מארסוף וממנה נחזור אל שער הכניסה ולרכב (לא לפני שנערנו את הילדים מהחול…)


אטרקציות לילדים באזור:

חם? בילוי מרענן בפארק המים של שפיים…

רוצים קצת אקשן? פיינטבול וקארטינג במתחם גיימלנד שפיים…

משחקייה ומתחם בתי קפה ומסעדות לאחרי הטיול? ג'ימבולנד…

רעבים?
במתחם המסחרי של געש – אלדיוואן – מסעדה מזרחית עממית ועמוסה וכנראה שלא במקרה… 09-9512661
קפה עם נוף של האלפיון העליון – בית הקפה בארסוף – 09-9582054

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , עדר צבאים חופשי, פריחת אירוס הארגמן בינואר-פברואר חינם מעגלי, רגלי קל קילומטר וחצי שעתיים

איך מגיעים?

מכביש החוף (כביש מס' 2) מדרום - נפנה לכיוון המרכז המסחרי של שפיים-געש, לאחר שעוברים מתחת לגשר פונים שמאלה לכיוון שפיים, עוברים את פארק המים של שפיים וממשיכים לכיוון החוף עד לכניסה של ארסוף משמאלנו ופונים ימינה - מול הכניסה האחורית של כפר הנופש של שפיים נמצא שער הכניסה לגן הלאומי. למגיעים מצפון - פונים לכביש הפנימי של המרכזים המסחריים של געש ושפיים, עוברים אותם וממשיכים דרומה לכיוון פארק המים של שפיים, עוברים אותו וממשיכים עד לכניסה לארסוף, פונים ימינה וחונים ליד שער סגור שממנו בהליכה קצרה נגיע אל השער של הפארק. כל השנה

מה באזור?