טיול לערבה

הטיול שלנו הפעם לוקח אותנו אל אזור הערבה התיכונה, כן מסתבר שיש חיים בין באר שבע לאילת למרות שרובנו חולפים עליה בדרך לעיר השמש הנצחית, מקסימום עם עצירה קצרה בפונדק של כושי רימון ולא יודעים שיש גם כמה דברים מעניינים ואטרקציות לילדים לראות בדרך ואפילו מצדיקים נסיעה מיוחדת של סופ"ש משפחתי באווירה אחרת.

את הטיול אפשר גם לעשות כחלק מהדרך לאילת או כטיול בפני עצמו המומלץ בסתיו או באביב (בקיץ נמשיך ישר אל מזגני אילת…)

מסלול הטיול:

נצא מגוש דן על כביש באר שבע – תל אביב (או לממהרים על כביש 6) עד לצומת ראם (מסמיה), נמשיך דרומה עם כביש מס' 40 נפנה בצומת גורל שמאלה לעוקף באר שבע ונמשיך דרומה כל הזמן על כביש 40 עד צומת הנגב.

בצומת הנגב, נפנה שמאלה דרך כביש מס' 224 לכיוון ירוחם, בצומת הראשונה נפנה ימינה ובככר הבאה שמאלה אל כביש מס' 225 לכיוון המכתש הגדול, ביציאה מהמכתש נעצור בחניון ה"חולות הצבעוניים" לארוחת בוקר ולפעילות עם הילדים.

החולות הצבעוניים

איזור החולות הצבעוניים מורכב מסלעים קדומים שמקורם במי הים, שהתגבשו לאבני חול בדוגמאות מרמלדה בצבעי צהוב, לבן, אדום וגוונים של ירוק שהילדים ישמחו למלא בשכבות צבעוניות את הבקבוקונים  שהכינותם מראש לשעת היצירה בפינת היצירה של אמא אדמה.
שימו לב כי באזור ביקרו גם מטיילים שלא כל כך נזהרו ומפוזרים בשטח גם שברי זכוכית -זהירות עם הילדים שלא יטיילו יחפים.
מעל המחפורות של החולות הצבעוניים אפשר לעלות על הגבעה שמעל לתצפית קצרה על הרכס שמעל אל מרחבי המכתש.

עין ירקעם

מחניון החולות הצבעוניים נמשיך על כביש 225 נעבור את גשר הרכבת ונפנה ימינה לכביש 206, ניסע כ- 500 מ' עד לכניסה לחניון עין יורקעם  מצד שמאל של הכביש בו מומלץ להשאיר מישהו שישמור על המכוניות (או לפחות להפרד יפה מהרדיו דיסק שלכם…), ומכאן נצא לטיול רגלי קצרצר בקניון נחל חתירה המסלול כ- 600 מ' לכל כיוון.
לאחר הליכה קצרה וצפייה בקניון יפיפה נחזור למכוניות וניסע צפונה בכביש מס' 206 עד לפניה ימינה אל כביש מס' 227 לכיוון מעלה עקרבים, נרד את מעלה עקרבים המפותל והחווייתי לאוהבי הנהיגה האתגרית וניסע עד צומת עין חצבה נתחבר לכביש הערבה (כביש 90) ונסע דרומה עד למושב צופר שם אפשר לעצור לארוחת צהרים בפונדק עין חצבה.

לינה בערבה התיכונה

בשנים האחרונות צמחו באזור הרבה צימרים ומאהלים בדואים משודרגים בהם אפשר לישון בתנאי שטח יאפיים למדי על גבי שטיחים, לצד מקלחות ושירותים ואפילו בריכת שחיה, ובבוקר לצאת לטיולי חמורים או גמלים, ופעילויות יצירה לילדים.

אנחנו בחרנו בחאן דרך הבשמים המקסים שנותן את כל אלא ואפילו דאגנו מראש שימלאו לנו את הבריכה במי המעיינות החמים של המקום.
לממוסדים יותר יש גם אפשרויות לישון בערבה בצימרים מפנקים עם כל הנוחיות המוכרת – אבל לילדים הלינה במאהל בדואי, לילה סביב המדורה והכוכבים היא חוויה אחרת שהם יקחו איתם הלאה.

ביום השני

ארוחת בוקר שהיה קשה לזוז אחריה ויוצאים לטיול חמורים וגמלים קצר באזור (הילדים רוכבים ואנחנו מדדים אחריהם…), אחריו חוזרים לחאן לפעילויות יצירה לילדים בצל הסוכות ואפיית פיתות כמנהג המסורת המקומית.

באזור אפשר גם לבקר בחוות האנטילופות הקרובה, לקפוץ לגיחה אל פארק ספיר היפה למי שחר קצת ירוק באמצע המדבר ולנסוע צפונה בדרך השלום חזרה הביתה.

לא לשכוח שהלילות בערבה קרים למדי, להערך עם מספיק מים לטיולים הרגליים, כובעים וקרם הגנה לילדים וכמובן – בקבוקי זכוכית קטנים למילוי בקבוקי החול (יש בכל החנויות של הכל ב-$ או חנויות היצירה).

חאן דרך הבשמים: 052-3666476 | 08-6581476
חוות האנטילופות: 08-6581527  |  052-3666041 לפרטים על חוות האנטילופות
פארק ספיר: לפרטים על פארק ספיר

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רכב רגיל קל

מחירים

חוות התנינים בתשלום ובתאום מראש, הלינה באזור הערבה בצימרים או מאהלים מסודרים בתשלום נמוך יותר.

איך מגיעים?

המסלול מתחיל בכביש מספר 40 סתיו

מה באזור?