טיול פריחה לשמורת פורה

לקראת אמצע-סוף החורף ותחילת האביב, הגבעות בשמורת פורה מתכסות במעטה מדהים של כלניות אדומות ופרגים שהופך את המקום היפה הזה למקום עליה לרגל לחובבי הטבע ומשפחות רבות עם ילדים המחפשים מסלול טיול יפה וקליל עם הרבה הזדמנויות צילום לצאצאים הקטנים שנהנים לרוץ בין האדום האדום הזה.

מסלול הטיול מתחיל על כביש 40, עוברים את קריית גת ולאחר כ-15 ק"מ דרומית, תראו מצד ימין חורשת אקליפטוסים, שלט חום שמפנה לשמורת הטבע ובשבתות יפות יהיו גם הרבה מכוניות של מטיילים שיסמנו לכם את המיקום המדוייק.

כבר עם היציאה מהרכב תוכלו לראות ממערב, גבעות עגולות ולא גבוהות מדי, מכוסות בצבעי האדום המיוחדים לעונה.

שביל עם סימון שבילים שחור, מוביל מהחניה לכיוון הגבעות וחורבת פורה, עד מאגר המים הקטן, המלא רק בחורף ובאביב שסביבו אפשר לראות אפילו ארנבות בר ונמיות מדי פעם.

המקום כל כך יפה שממש לא חייבים להצמד לשביל – תמצאו לכם גבעה או עמק פנויים, תפרשו שמיכה (רק לא על הכלניות…) ואתם מסודרים.

אם תמשיכו ימינה (מערבה) ממאגר המים, לאורך הסימון הירוק, במקביל לנחל פורה, אחרי כ-800 מטר תגיעו אל שרידי גשר הרכבת מימי הטורקים שחיברו פעם בין שני חלקי הנחל.

משרידי הגשר אפשר לחזור אחורה עד לצומת השבילים ליד מאגר המים, מכאן נחזור אל הרכבים בחניה לכיוון מזרח על גבי הסימון הירוק.

למשקיעים, עם מנשא או ילדים עם עודף אנרגיות – אפשר להמשיך מהגשר עד לתל נג'ילה אותו תזהו לפי עץ אשל ענק שעומד על שיא הגובה של התל שלצידו יש תצפית יפה על האזור.

מתי כדאי?

בחדשים פברואר-מרץ

רעבים?

2 ק"מ צפונית לשמורה על כביש 40 – לפני שתגיעו לשמורה, תוכלו לעצור להצטיידות באספקה לפיקניק בחוות פיליפ, המציעה גבינות עיזים, זיתים ולבנה, ריבות ואפילו קפה משודרג ופיתות דרוזיות דקות בהכנה תיאלנדית.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רגלי קל 4-6 ק"מ שעתיים

איך מגיעים?

מצפון - כביש 40, כ-15 ק"מ דרומית לצומת פלוגות (קרית גת).
מדרום - אין גישה ישירה - יש להמשיך צפונה עד צומת פלוגות, לקחת שמאלה לכיוון יד נתן (כביש 35) לעשות פרסה ולחזור דרומה בכביש 40.
חורף

מה באזור?