מערת הנטיפים, שמורת אבשלום

הביקור במערת הנטיפים (מערת שורק) מאפשר הצצה אל עולם תת קרקעי מופלא וכמעט דמיוני.
המערה שהתגלתה במקרה לאחר פיצוץ באחת ממחצבות האיזור אינה מהמערות הגדולות מסוגה אבל היא אחת המגוונות והמרשימות אפילו בקנה מידה בינלאומי.

במערה ניתן להתרשם ממערכת דינמית בת מאות אלפי שנים היוצרת נטיפים וזקיפים וצורות נוספות, כתוצאה מתהליכי המסת הסלע על ידי המים.

הסיור במערה כולל סרט קצר על המקום ויציאה בקבוצות מאורגנות עם הסברים מותאמים לכל הגילאים על איך נוצרים הנטיפים (מטפטפים מלמעלה) והזקיפים (שצומחים מלמטה) עד שהם נפגשים ויוצרים עמודים עבים שמגיעים לעובי של מספר מטרים.

לאורך המסלול כיף לעצור ולחפש את האטרקציות לילדים שנוצרו באופן טבעי בסלע במשך אלפי שנים ועם קצת דמיון נראות כמו דמויות של גמדים, מכשפות, פילים ואריות או סתם ערימות ענקיות של גלידה.

המערה מוארת בתאורה דרמטית המדגישה את הצורות המעניינות שנוצרו בסלע, אסור לצלם במקום על מנת לא לפגוע בנטיפים (למעט יום שישי).
לקטנטנים מומלץ להביא מנשא מאחר ואסור להכנס עם עגלות או טיולונים למערה.

הביקור במערה מומלץ בחורף אז ניתן להתרשם מטיפות המים הרבות ולראות אותם בפעולה ובקיץ אז המערה מספקת שעה קלה של חוויה עם הילדים באווירה קרירה וטבעית ומפלט ממהחום שבחוץ.

כרטיס מטמון, קופונים, הנחות לרשות הטבע והגנים, אטרקציות לילדים, טיולים עם ילדים
גם באתר הזה יש הטבות והנחות למחזיקי כרטיס מטמון.
לפרטים על הטבות כרטיס מטמון לחצו כאן…

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , אפריל-ספטמבר: 08:00-17:00, אוקטובר-מרץ: 08:00-16:00, בימי שישי וערבי חג שעה קודם, הקופה נסגרת שעה ורבע לפני סגירת האתר. בתשלום רגלי קל שעה

מחירים

מזומן וכ. אשראי מבוגר: 23 ש"ח, ילד: 12 ש"ח, בקבוצה - מבוגר: 19 ש"ח, ילד: 11 ש"ח.

איך מגיעים?

ממרכז הארץ - ניסע מצומת שער הגיא לכיוון בית שמש (כביש 38).
מדרום - דרך קרית גת לכביש 38.
מירושלים - דרך כביש עין כרם - בר גיורא. הכניסה דרך כביש 3855 צפונית לבית שמש בעקבות השילוט.
כל השנה

מה באזור?