נחל חלילים

נחל חלילים הוא מסלול פחות מוכר שמתחבא ליד מבשרת ירושלים, בצד הצפוני של כביש ירושלים תל אביב ומציע כמה שעות של טיול קליל וידידותי לכל המשפחה.

את המסלול נתחיל בכביש מספר 1, נפנה במחלף הראל לכיוון מבשרת ירושלים, נעבור את קניון הראל, בכיכר הראשונה (כיכר חלילים) נפנה ימינה ומיד אחריה בככר הבאה  שמאלה, מספר מטרים עד החנייה שאחרי בית ספר השלום.

מבית הספר פונים לכיוון צפון וגולשים עם השביל שייקח אותנו אל הנחל (היבש רב השנה) ומחוץ לציוויליציה של הוילות של מבשרת אל נחל עם פריחה יפה בסוף החורף ובאביב.

האטרקציה העיקרית במסלול היא קבוצה של מערות פתוחות שנמצאות בגדה הדרומית של הערוץ אליהם עולים בזהירות, אפשר לשוטט בין החללים, לשמוע את האגדה על המקום ולהשקיף אל הנוף של הרי ירושלים.

מהמערות אפשר להמשיך בהליכה קצרה נוספת אל פארק עינות תלם, מול  מוצא, שממנו נחזור רגלית אל תחילת המסלול או שנחבור אל הרכב שחיכה לנו בקצה המסלול.

טיול עם ילדים בנחל חלילים
טיולי ילדים בנחל חלילים. צילומים: החברה להגנת הטבע

רכב איסוף בסוף הטיול
מומלץ לצאת לטיול עם שני רכבים ולהשאיר אחד בקצה המסלול, בסוף נחל חלילים – הגישה: חוזרים לכביש מספר 1 לכיוון ירושלים, יורדים ממנו ימינה במחלף מוצא ומיד שמאלה ושוב שמאלה מתחת לגשר של כביש 1 לכיוון מבשרת ציון, פונים ימינה בשביל כורכר לכיוון עינות תלם,. אחרי כ-500 מטר, לפני עינות תלם תראו את הירידה של נחל חלילים בה תשאירו את הרכב. אורך המסלול הוא כ-1.5 ק"מ לכיוון אחד.

אטרקציות לילדים באזור:
טרקטורני מוצא…

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רגלי קל 1.5 ק"מ שעתיים

איך מגיעים?

מכביש ירושלים תל אביב (כביש מס' 1), נפנה במחלף הראל לכיוון מבשרת ירושלים, בכיכר הראשונה ימינה, ומיד אחריה שמאלה עד החנייה שליד בית הספר השלום. אביב

מה באזור?