נקבת השילוח

טיול קריר בנקבת השילוח, אחת האטרקציות הרטובות והכייפיות לילדים בירושלים של מטה, במסגרת הטיול באתר עיר דוד.

נקבת השילוח, המכונה גם נקבת חזקיהו נחצבה באורך של 533 מטר שכנראה נבנתה על ידי המלך חזקיהו כחלק מההכנות לביצור ירושלים לקראת המצור האשורי בשנת 701 לפנה"ס.

הנקבה נועדה להטות את מי מעיין הגיחון אל בריכה מוגנת בתחום חומות העיר המבוצרת כדי לשמור על מקור המים של תושבי העיר הנצורים במצור הצפוי.  בנקבה שנחצבה משני הכיוונים בו זמנית ניתן עד היום לראות את סימני החציבה של החוצבים וללכת לכל אורכה בתוך המים הקרירים הזורמים לכל אורך השנה ומגיעים עד לעומק של כ-70 ס"מ בנקודה הכי עמוקה של הנקבה.

הכניסה לניקבה נעשית דרך מרכז המבקרים של עיר דוד וניתן לשלב את הביקור בה בסיור מודרך בעיר דוד שאורכו כ-3 שעות או בסיור עצמאי שאורכו כ-40 דקות בלבד. בכניסה לניקבה תעברו דרך פיר וורן ואתר החפירות – שימו לב שלא לטעות ולפנות אל הנקבה הכנענית היבשה. ההליכה לכל אורך ניקבת השילוח היא בתוך מים קרירים שלוקח קצת זמן להתרגל אליהם ושימו לב כי הגובה של הניקבה בחלק מהמקומות נמוך מעט ותאלצו לעבור חלק מהדרך בהליכה שפופה כדי לשמור על הראש – אבל כידוע – מה אנחנו לא עושים בשביל הילדים…

ביצירה מהניקבה נגיע אל בריכת השילוח הרדודה שבמרכזה שרידי עמודים שהילדים ישמחו לנוח עליהם אחרי היציאה מהניקבה לפני העליה בחזרה אל הכניסה לעיר דוד.

קחו בחשבון כי בתקופת החופש הגדול עלולים להיות עומסים בעיר דוד של קבוצות מהארץ או מחו"ל ומומלץ להגיע מוקדם.

את חווייית המים הקרירה מסיימת עלייה קצרה אך תלולה דרך הסמטאות בחזרה אל מרכז המבקרים והחניה, ביציאה יחכו לכם נהגי מוניות מקומיות שיציעו לכם הסעה למעלה.

לאחר הסיור הניקבה ניתן לחזור ולבקר בכותל המערבי שנמצא מצפון לעיר דוד, לבקר ברובע היהודי על סמטאותיו או לסיור על חומות העיר העתיקה ובמגדל דוד.

במרכז המבקרים של עיר דוד מוקרן גם סרט קצר המספר את ההסטוריה של המקום המתאים גם לילדים בגילאי 5 ומעלה.

הכניסה לניקבת השילוח מותרת לילדים מגילאי 5 ומעלה בלבד.

ציוד מומלץ לטיול:
נעליים להליכה במים
בגדים להחלפה
פנסים (ניתן גם לרכוש במחיר סימלי בקופת האתר)

 

לפרטים: 6033* | 02-6262341

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , בתשלום רגלי קל קילומטר שעה

מחירים

מזומן וכ. אשראי

איך מגיעים?

מול שער האשפות והכניסה לכותל המערבי עוברים את הכביש לכיוון דרום, הכניסה לעיר דוד ולניקבת השילוח נמצאים מול חניון גבעתי כל השנה

מה באזור?