עין ימין – טיול מים בנגב

עין ימין, מסלולי מים מומלצים בדרום

טיול מים קליל באמצע המדבר, מקום חובה לכל חובבי המעיינות והשכשוך במים קרירים ביום חם.

תחילת המסלול בכביש 227, קצת אחרי דימונה, שבמרכזו יש שלט קטן וחום שמפנה אל מעלה ימין. נחנה בחניה ונצא לכיוון הקצה הדרום מזרחי של החניה, ממנו נוכל לראות עץ שיטה קטן שמסמן את תחילתו של הערוץ.

הליכה קצרה בנחל אחרי שמצאנו את הסימון ירוק לבן תביא אותנו אל ירידה במורד אבן – שימו לב משמאלכם למספר סלעים עם מאובנים שמגלים לנו שפעם היה כאן ים.
 
בהמשך נגיע פתאום אל מצוק שמתחתיו נראה בריכת מים גדולה בחורף ומצומצמת באביב ולקראת הקיץ  – אבל לפני שתרדו, תסתכלו שמאלה, שם מסתתרת ההפתעה הגדולה של המסלול – תראו סדק צר שמתחתיו מבצבצת בריכה נוספת בין הסלעים, בריכה שחלקה מקורה ועל התקרה שלה קרני האור המשתקפות מהמים כמו בדיסקוטק סוער של שנות ה-70.

האמיצים, ייכנסו למי הבריכות, יש גם שקופצים לבריכה התחתונה (מסוכן ולא מומלץ) ועוד נקודה יפה – ביציאה להמשך המסלול – יש שער אבן טבעי ומיוחד.

מלבד חובבי המים האנושיים שמגיעים למקום, תוכלו לפגוש גם ציפורים שחורות כתומות וחסרות פחד – אלו הם זרזירי ים המלח (או בשמם הלועזי טריסטרמית) המקננות במחילות במצוקים שמעל הבריכה ומשמיכות קולות  שריקה מיוחדים.

תמונה של טריסטרמית, קן של טריסטרמית, זרזיר ים המלח
אמא (או אבא?) טריסטרמית יוצאים לעוד סיבוב מחוץ לקן

מהבריכה, נחזור אל הרכב שאולי עוד מחכה לנו בחניון. (בחגים יש בחניון שמירה של רשות הטבע והגנים).

מומלץ להגיע אל עין ימין בסוף החורף-תחילת האביב, אז הבריכה הגדולה מלאה מים. לקראת הקיץ כמות המים מתמעטת, תלוי בכמות הגשמים שיורדת באותה שנה. בחורף – אסור להכנס אל הנחל בימים של שטפונות.

שימו לב כי המסלול עובר בשמורת טבע – אין לשהות בנחל בלילה, אסור להדליק אש או להשאיר לכלוך בשטח ולהאכיל את חיות הבר.
מסלול הטיול מופיע במפת סימון שבילים – 14 צפון הערבה ומזרח הנגב.

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רגלי בינוני 2 ק"מ שעתיים

איך מגיעים?

מכביש 40, צומת שרה פונים מזרחה לכביש 25 לכיוון דימונה - עוברים את דימונה ובצומת רותם נפנה דרומה לכביש 206 עד כביש 227, אחרי כ-3 ק"מ נראה מצד ימין שלט קטן שמפנה אל מעלה ימין. אביב

מה באזור?