עמק הנרקיסים ברמת אביב השטח הגדול בפי גלילות

עמק הנרקיסים הוא בעצם שדה רחב וירוק הממוקם על השטח שבין רמת אביב ג' לפי גלילות ונתיבי איילון צפון המיועד לבנייה כאשר בעלי הקרקע והעניין השונים יגיעו להסכמות ויבנו עליו שכונה נוספת בשרשרת השכונות החדשות של צפון תל אביב.

אבל עד אז, נוסעים על רחוב שלמה בן יוסף שברמת אביב ג' ממשיכים עד סוף הרחוב בקצהו הצפוני, מקיפים בסיס צבאי קטן מצידו השמאלי, על שביל העפר העובר בין נחל קטן שזורם מימינכם לגבעת תצפית תלולה שמשמאלכם.

בעלי הכושר ומחפשי האתגרים יעלו אל הגבעה ששימשה בעבר כמזבלה של רמת השרון וכיום היא גבעה ירוקה ופורחת עם תצפית עד הים, רק בזהירות מרכבי השטח שאוהבים להפגין שרירים וביצועים במדרונות הגבעה בעיקר בסופי שבוע.

אם כבר עליתם על הגבעה זה הזמן לשלוף מהתרמיל את ספר האגדות ולספר לילדים את האגדה היוונית על נרקיס מלך הביצה שהפך כעונש מהאלים על יהירותו לפרח הנרקיס:

פעם לפני שנים רבות חי ביוון הרחוקה בחור צעיר ויפה בשם נרקיסוס, בנם של אל הנהר ונימפה יפיפיה, שהיה אהוד מאוד על הבנות שנמשכו אליו מכל רחבי הממלכה.

אבל הבחור היה גאוותן שזלזל במעריצות הרבות ואחרי שדחה את אחת הנימפות שהתאהבה בו, האלים החליטו ללמדו לקח ולהעניש אותו על יהירותו ושלחו את אלת הנקמות להטיל עליו קללה.

יום אחד, כשטייל ליד הביצה והסתכל בדמותו שהשתקפה אליו מהמים, הטילה עליו אלת הנקמות קללה שהוא יתאהב בדמותו ולא יוכל לעולם להסיר את מבטו מעצמו עד שהוא מת ובמקום צמח הנרקיס היפה שבפרחים. (או אם תרצו בגרסא מעודנת יותר הוא הפך לנרקיס היפה והבודד בפרחים שכל החיים נגזר עליו להסתכל על דמותו שבמים…)

מגבעת התצפית נחזור אל השביל, נעבור את ערוץ הנחל לכיוון צפון אל שדה הנרקיסים הפורח, מומלץ להריח אבל לא לקטוף – ובחלקו המזרחי של השדה נראה אגם עונתי קטן המשמש בתחנת עצירה לציפורי מים שונות.

נתקרב לאגם, בו נוכל להסתכל עם הילדים בהשתקפות שלנו במראה, ממש כמו נרקיס ההוא מהאגדה.

תצפית אל עמק הנרקיסים ברמת אביב - צומת גלילות מגבעת התצפית

תצפית אל עמק הנרקיסים והאגם מגבעת התצפית

קחו בחשבון כי המסלול מתאים לתחילת החורף בתחילת ינואר והמסלול בוצי ברובו – מגפיים או נעליים לבוץ לקטנטנים – חובה.

ואם אתם רוצים להעביר עוד כמה שעות באזור יש עוד כמה אטרקציות לילדים בסביבה:

לגעת בטבע – פינת החי בכפר הירוק – קטן, צנוע ולא ממוסחר

לורילנד – חנות ציוד לבעלי חיים, פינות ליטוף, מתנפחים ובית קפה בצומת הכפר הירוק

קפה ירוק – בית קפה על הדק במתחם עולם המים של אורי סלע בגלילות וחנות דיאדה בקאנטרי של גלילות

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם רגלי קל

איך מגיעים?

מנתיבי איילון - יורדים במחלף ק.ק.ל, לכיוון הים עד רחוב שלמה בן יוסף, בו נפנה ימינה. מכביש החוף או דרך נמיר - פונים לשדרות ק.ק.ל וברחוב שלמה בן יוסף פונים שמאלה עד סוף הרחוב, מקיפים בסיס צבאי משמאלו, וממשיכים עם הרכב עד לאן שאפשר בלי לשקוע וחונים. חורף

מה באזור?