מיוחד לשבועות : שביל סובב כינרת – מסלול טיול מהאון עד מעגן

מסלול טיול בצפון - סובב כנרת מהאון עד מעגן
סובב כנרת מהאון למעגן. צילומים - רשות ניקוז ונחלים כינרת.

שביל סובב כינרת – מסלול טיול מהאון עד מעגן -מסלול טיול מעגלי ומתאים למשפחות עם ילדים בקטע מיוחד של שביל סובב כנרת, העובר בסבך ג'ונגל פראי עם נקודות עניין ותצפית לעבר הכנרת ופינות חמד מוצלות שהוקמו על ידי מתנדבי שביל הכנרת.

המסלול מתחיל ליד תחנת הדלק הסמוכה לקיבוץ האון, ממנה נצא בשביל המסומן בסימון שבילים שחור לכיוון מערב
לאורך גדת נחל סמרה, היורד ממצוקי האון בדרום רמת הגולן עד הכנרת בצידו הדרומי של קיבוץ האון. בשפך הנחל לכנרת נראה יציקות בטון בצורת שיני דרקון – אלו הם מחסומים נגד טנקים שהציבו הבריטים כחלק ממערך ההגנה נגד הנאצים במלחמת העולם השניה.

בשפת האגם, פונים דרומה בשביל סובב כנרת המסומן בצבעי כחול-סגול-לבן, עד חוף הצנחנים, הקרוי לזכרם של הצנחנים שצנחו באירופה הכבושה במלחמת העולם השנייה.

בהמשך השביל נעבור תחנת שאיבה ישנה, נגיע לתחנת שאיבה חדשה שממנה נוכל הלשמיך עד קיבוץ מעגן ולחור באותה דרך או לפנות לכיוון מזרח לאורך שביל עם סימון שבילים כחול עד המפגש עם שביל האופנייים סובב כנרת, שבו נחזור צפונה עד החניה של תחנת הדלק.

המסלול עובר בסבך מוצל ברובו והטיול מתאים במיוחד להליכה עם ילדים, גם בעונה החמה.

שביל סובב כינרת הוא פרויקט התנדבותי ברובו, שמקדם איגוד ערים כינרת, במטרה לאפשר מעבר חופשי לחופי הכינרת וליצור מסלול הליכה נוח ונגיש להולכי רגל ולאופניים המקיף את הכינרת כולה ובכך להחזיר את הכינרת לציבור ואת הציבור אל הכינרת. את השביל מסדירים לטיולים רגליים קבוצות נוער ותלמידים מבתי ספר בכל רחבי הארץ, שנרתמו לעשייה ואימצו מקטעים לאורך השביל, פרצו וניקו שבילי הליכה, סידרו מקטעים מיוחדים שהותאמו לגישת נכים, נטעו עצים, הציבו ספסלים, התקינו תיבות קינון לציפורים ועוד.
מסלול הטיול באדיבות רשות ניקוז ונחלים כינרת.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה , חינם מעגלי קל 3 ק"מ שעתיים

מחירים

ללא תשלום

איך מגיעים?

מכביש 90 למגיעים מכיוון בית שאן, טבריה או פוריה פונים צפונה לכביש המזרחי של הכנרת - כביש 92, עד לחניה בתחנת הדלק שבכניסה לקיבוץ האון. כל השנה

מה באזור?