שמורת אלוני אבא – טיול פריחה עם הילדים בצפון הקרוב

מסלול טיול עם ילדים בשמורת אלוני אבא

טיול פריחה עם הילדים לסוף החורף או האביב במסלול מעגלי בשמורת אלוני אבא שליד קרית טבעון.

מסלול הטיול של שמורת אלוני אבא מתחיל מכביש 75 (חיפה-נצרת) בו פונים בצומת אלונים לכיוון אלוני אבא ובית לחם הגלילית (כביש 7513) אחרי כחמישה קילומטר רואים מצד שמאל את שלט הכניסה לשמורה, ממש לפני הכניסה לאלוני אבא.

המסלול, שאמנם אין בו אטרקציות מיוחדות, מפלים או מעיינות אבל יש בו נוף של חורש טבעי ופתוח עם המון טבע ופריחה, עולה ממגרש החניה אל תוך חורש של עצי אלון תבור ואלון מצוי עם שלל פריחות אביב וחורף של רקפות וכלניות בשלל צבעים.

לאורך המסלול נעבור מספר קרחות יער, נחפש את העץ הגדול של פו הדב ונוכל למצוא המון מקומות לפיקניק משפחתי בלב שדות פורחים, תחת עצי אלון עתיקים ששרדו את הטורקים והאנגלים ואת ועדות הבניה השונות.

ואם הילדים מאבדים את הסבלנות בפיקניק זה הזמן לשלוח אותם לאסוף קצת בלוטים וספלולים לחנוכה הבא ולראות את ההבדלים בין הסוגים השונים של עצי האלון והאלה שגדלים מסביב.

סיום מסלול הטיול בחניה בנקודת ההתחלה.

אטרקציות נוספות לילדים באזור:

סמוך למסלול הטיול יש מספר אטרקציות נוספות ופעילויות לילדים:
קטופותי – בבית לחם הגלילית…
המבוך בשדה יעקב…

פרטי המקום
נשמח לדעת!



כל המשפחה , חינם מעגלי קל 2 ק"מ שעה

איך מגיעים?

מכביש החוף (כביש מס' 2) פונים ימינה במחלף זכרון יעקב-פרדיס לכיוון וואדי מילק (כביש 70), עוברים את יקנעם, פונים שמאלה ומגיעים עד צומת התשבי. כאן נפנה ימינה לכביש 772 (שילוט לכיוון טבריה) עד צומת השומרים, נפנה ימינה בכביש 75 עד צומת אלונים ומיד שמאלה ליד מתחם אלונית לכביש 7513 עד לכניסה לאלוני אבא ורואים את החניון משמאל לכביש || מכביש 6 צפון יורדים במחלף תות עד יוקנעם ומשם כנ"ל. חורף

מה באזור?