פסטיבל אנימיקס 2017 סינמטק תל אביב

פסטיבל אנימיקס
פסטיבל אנימיקס. צילום: חנוך פיבן
פסטיבל אנימיקס

פסטיבל אנימיקס 2017 – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה בסינמטק תל אביב מציין השנה 17 שנים להיווסדו ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד. 

התוכנית לילדים בפסטיבל מציעה חגיגה של סרטים ואירועים ובהם: מבחר סרטי ילדים שהוקרנו בפסטיבל אנסי 2017 בצרפת – פסטיבל האנימציה הגדול והמרכזי בעולם, סרטים ישראלים ממיטב הקלאסיקה העוברת מדור לדור כמו מיץ פטל, הכינה נחמה, דירה להשכיר ושאר יצירות שההורים והילדים גדלו עליהם וגם סרטי אנימציה באורך מלא ובהם:

אדמה/ סימון רובי / צרפת / 2015 – כאשר אחיו הבוגר והמרדני עוזב בהתרסה את הכפר במערב אפריקה, מחליט אדמה בן ה-12 ללא היסוס לרדוף אחריו ולהחזירו הביתה. אופיו החזק ורוחו האיתנה של אדמה, מובילים אותו למסע חוצה ימים וגבולות.  לבני 10 ומעלה ולכל המשפחה.
חיי כקישוא/ קלוד בראס / שוויץ /2016 – סרט בובות  סוחף ומרגש על ילד בן 9 שאביו נעלם מזמן. אמו האלכוהוליסטית נהרגה בתאונה מוזרה, והוא נמסר למוסד . הוא מקפיד לשמור על כינוייו  מהבית -קישוא. עם האינטליגנציה הרגשית הייחודית שלו ובעזרת שוטר בעל לב רחום, מצליח לפרק את העוינות של חבריו למוסד ולהפוך אותם לחבורת ילדים חמה ותומכת.
המלך והציפור/ פול גרימו  / צרפת 1952-1980 – יצירת מופת של אחד מגדולי יוצרי האנימציה – הצרפתי פול גרימו המבוססת על אגדה של ה.כ. אנדרסן- הרועה ומנקה הארובות. תרגום לעברית. מיועד לגיל 8 ומעלה ולכל המשפחה.

בנוסף יציג הפסטיבל שתי קלאסיקות מהמבחר העולמי לילדים:

יצאנו ליער לצוד דוב- סרט מצויר קורן חום וחיוך, באנימציה קלאסית מאנגליה המערב חיי יום-יום במשפחה שמחה ומלאת מרץ עם דמיון וקצת פנטזיה. האם הדוב שיצאנו לצוד הוא אמיתי? או אולי רק יציר דמיוננו

סיפור הצעצועים הנשכחים- המבוסס על סרטי צעצוע של סיפור שהפכו לקלסיקה- אך הפעם במהדורה קצרה בסרטון מיוחד שנוצר לחג המולד, וזכה להצלחה עצומה בארה"ב ואירופה.

גם השנה יקיים דודו שליטא את המפגש צופים עם דודו, ובו הוא אוסף קבוצה של ילדים והוריהם, וצופה עימם בלקט סרטים קצרים ואיכותיים ומשוחח אתם תוך כדי ההקרנה על השפה המופלאה של האנימציה.

בנוסף יתקיים מפגש לכבוד יום הולדת 90 לפו הדוב -הדוב המצוייר של א.א.מילן אותו יגישו – יהודה אטלס ודודו שליטא.

 

פסטיבל אנימיקס 2017 – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה בתל אביב, 12-8 אוגוסט 2017.

מחירי כרטיסים : מ -21 ועד 55 ₪.
טלפון לרכישת כרטיסים : 03-6060800
אתר אנימיקס ובאתר סינמטק תל-אביב

פרטי המקום
נשמח לדעת!03-6060800 בתשלום

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה