מוזיאון יעקב אגם בראשון לציון

פעילויות לילדים בשבת במוזיאון אגם
פעילויות לילדים במוזיאון אגם

מוזיאון יעקב אגם בראשון לציון מציג את היצירה של יעקב אגם, יליד ראשון לציון שמקיפה מעל לשישה עשורי עבודה בתצוגות דינמיות, סיורים לקבוצות ומשפחות ופעילויות לילדים בהשראת יצירותיו של אגם.

המוזיאון הצבעוני שפונה לכל הגילאים, מציג עשרות יצירות אמנות של יעקב אגם שתמיד משתנות – אם בגלל התזוזה שלהם או המיקום שלנו מול היצירה. במוזיאון אגם מוצגות תערוכות מתחלפות הכוללות תבליטים, אובייקטים, יצירות סאונד, הקרנות ועבודות אינטראקטיביות-דיגיטליות.  טלפון: 053-9382681

הביקור במוזיאון נותן הצצה אל תפיסת עולמו של יעקב אגם על מימד הזמן (המימד הרביעי), תנועה, סמלים יהודים, תפיסת המציאות מול הבלתי צפוי ועוד.

תערוכות מתחלפות, פעילויות לילדים וסיורים במוזיאון אגם:

בהמשך יוצגו במוזיאון יעקב אגם עבודות נוספות של יעקב אגם, שיובאו מאוספים פרטיים חשובים ומוזיאונים מובילים מהארץ ומהעולם. כמו כן, המקום ישמש כבמה לאירועים, מיצגים, מופעים, כנסים וימי עיון ברוח יצירותיו ותפיסת עולמו של האמן, כמו גם פעילויות לילדים, סיורים, הדרכות ומגוון פעילויות קבועות ומשתנות בעברית, אנגלית וערבית, המיועדות לכל המשפחה.

פעילויות לילדים במוזיאון אגם ראשון לציון
פעילויות לילדים במוזיאון אגם ראשון לציון

יעקב אגם (גיבשטיין), אבי הזרם הקינטי באמנות המודרנית ומבכירי האמנים הפועלים בעולם במאה העשרים, נולד ב-11 במאי 1928 במושבה ראשון לציון שהפכה לעיר. כבנו של רב, אגם למד בילדותו ב”חדר” ולדבריו הושפע עמוקות ביצירתו מזרמים מיסטיים ביהדות. בהמשך למד אמנות בבית הספר בצלאל בירושלים, ולאחר מכן בציריך ובפריז. החל משנות ה-50 של המאה הקודמת ועד לימינו, הציג יעקב אגם מאות תערוכות ועבודות במוזיאונים החשובים ברחבי העולם, ועבודותיו נרכשות לאוספים נחשבים. בנוסף יצירותיו מוצגות במבנים מפורסמים כדוגמת ארמון האליזה, מרכז פומפידו, הבית הלבן ונוספים, כמו גם במרחבים ציבוריים מרכזיים של מטרופולינים כדוגמת ניו יורק, מיאמי, שיקגו, טוקיו, פריז, סנט פטרסבורג, בואנוס איירס ועוד.

הרמפה המרכזית במבנה תוכננה בהתאם ליצירה PanorAgam שמורכבת עליה, שבמקור הוצגה על הקשת במוזיאון הגוגנהיים בניורק במסגרת תערוכת היחיד שאגם הציג במקום בשנת 1981. בנוסף, לגן מוזיאון יעקב אגם הובא פסלו האיקוני של האמן Free by Free תרומת משפחת כדר, אשר הוצג במשך שנים רבות בלינקולן סנטר במנהטן. בכניסה למבנה ובתוך מוזיאון אגם מוצגת היצירה “עמודי כלילה”, שקרויה על שם אשתו המנוחה של האמן. היצירה, באדיבות משפחת כדר וקרן נעמי, כוללת 29 עמודים מונומנטליים, 20 בכניסה ו-9 בתוך המבנה, היוצרים יחדיו סימפוניה חזותית של למעלה מ-3,000 מוטיבים צורתיים שמטרתם לטשטש את המחיצות והגבולות בין החוץ לפנים.

במרחב הציבורי בישראל האמן מזוהה במיוחד עם מזרקת “מים ואש” בכיכר צינה דיזנגוף בתל אביב, כמו גם עם חזית מלון דן בטיילת תל אביב והעיצוב החיצוני של מגדלי נאמן בצפון תל אביב. כמו כן, עבודותיו מוצבות באורח קבע בנקודות מרכזיות במוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, בית נשיא המדינה, בית החולים שיבא תל השומר, בית החולים בלינסון ובמקומות רבים נוספים.

 

מוזיאון יעקב אגם

רחוב מיש”ר 1, קרית הלאום ראשון לציון
פתוח לקהל הרחב החל מנובמבר 2017
מוזיאון אגם טלפון: 053-9382681

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382681 כל המשפחה שני וחמישי בשעות: 19:00-10:00 | שלישי ורביעי: 16:00-10:00 |  שבת - 14:00-10:00 בתשלום

מחירים

ילדים עד גיל 5 - הכניסה חופשית. מעל 5: 20-30 ש"ח. 30-20 ₪

איך מגיעים?

תל אביב וגוש דן, מכביש 4 דרום, אחרי גשר ראשון, ממשיכים ישר ופונים מערבה במחלף גן רווה. ברחוב ההסתדרות פונים שמאלה ובפניה הבאה, ברחוב התקומה פונים ימינה ושוב ימינה לרחוב מיש"ר בקרית הלאום. כל השנה

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה