פסטיבל צלילי ילדות: סוכות 2017 בתיאטרון חולון

פסנתר הזמן- אסי ישראלוף ואבי גרייניק. צילום: טל שחר

פסטיבל צלילי ילדות בתיאטרון חולון סוכות 2017- חגיגה של מוסיקה קלאסית וישראלית המוגשת במופעים של תיאטרון, מולטימדיה, וקונצרטים לילדים וכל המשפחה, והשנה עם שמחה כפולה: הפסטיבל הוותיק חוזר למתכונתו המורחבת וחונך ומשיק את תיאטרון חולון המחודש – בתום תהליך השיפוץ והחידוש של התיאטרון. 

הפסטיבל בניהולו והפקתו של תיאטרון חולון בראשותו של גיא תלם וניהול אמנותי של ד"ר אורי לשמן יתקיים בחוה"מ סוכות  ויכלול מופעים מיוחדים והפקות מקוריות לילדים ולכל המשפחה בהשתתפות מיטב האמנים, התזמורות והיוצרים בתחום הילדים ובכלל. התוכנית האמנותית של הפסטיבל משלבת את אמנויות הבמה מוסיקה, מחול, תיאטרון וקולנוע כאשר הקו המנחה של הפסטיבל הוא חשיפת הקהל הצעיר למוסיקה על גווניה השונים באמצעים הקרובים לעולמו – כמיטב מסורת פסטיבל צלילי ילדות לאורך שנים.

את הפסטיבל תפתח בבכורה ארצית, הפקת הדגל של הפסטיבל: התנ"ך חי בסרט- הפקה מקורית חד פעמית בניצוחו וניהולו האמנותי של אורי לשמן עם השחקן דביר בנדק והזמרת והשחקנים עינת אזולאי עם התזמורת הסימפונית חיפה. בקונצרט מולטימדיה יחיד מסוגו המשלב אנימציה בעריכת דודו שליטא וטקסטים שכתב דני לשמן יסופרו סיפורי הבריאה, המבול, יציאת מצריים, מגדל בבל ועוד. במהלך המופע ייחשפו הילדים ליצירותיהם של גדולי המלחינים וביניהם: אנטונין דבוז'אק, ז'ורז' ביזה, רימסקי קורסקוב, גאורג פרידריך הנדל, אראם חאצ'טוריאן, ג'ון וויליאמס וגם שירים של מלחינים ישראלים כמו סשה ארגוב, מתי כספי ועוד בעיבודים חדשים.

הפקה זו משקפת את תפיסת העולם של הפסטיבל כולו: אני מאמין שניתן לבנות גשר בין העולם הישן לחדש- אומר אורי לשמן. העולם הדיגיטלי הממוחשב, התיאטרון המחול הקרקס והאנימציה הידועה ביכולותיה לשבור מחסומים וליצור גשרים בכל התחומים.
יום א', 8.10.17, בשעה 18:00 באולם 1. מיועד לכל המשפחה. מחיר כרטיס: 65-90 ₪

התנ"ך חי בסרט. צילום: תומר לופסקו ואילן בשור
התנ"ך חי בסרט. צילום: תומר לופסקו ואילן בשור

 

מופע מוזיקלי המשלב שירים ותיאטרון הוא  אוצר השירים- הפקה של תיאטרון מדיטק חולון פרי יצירתו של חנוך רעים. במופע בהשתתפות השחקנים והזמרים אנה סנגר/מור כהן ואסף נווה יבוצעו השירים המוכרים והאהובים שכולנו שרים כבר מאה ועשרים שנה לצד קטעי קישור ההופכים אותו להצגה קטנה ומאולתרת שבמרכזה סיפור על  כלב שהשניים מוצאים ומטפלים ויוצאים אתו לטיול קסום במכונית שצמחה בגינה.
יום א', 8.10.17, בשעה 18:00 באולם 1. מיועד לגילאי 3 ומעלה. מחיר כרטיס: 45-55 ₪

 

תיאטרון אורנה פורת יתארח בפסטיבל עם ההפקה החדשה עכבר העיר ועכבר השדה, המבוססת על משלי איזופוס, בהשתתפות השחקנים גיא ברכה ואסף דגני- עיבוד חדש לסיפור הידוע . בובי וצ'ופצ'יק הם שני עכברים שגדלים כחברים הכי טובים, עד שדרכיהן נפרדות – בובי עובר לגור בעיר הגדולה, וצ'ופצ'יק משתקע בטבע, בשדה הפתוח. לאחר שנים בובי עכבר העיר מגיע להתארח אצל חברו. צ'ופצ'יק נרגש מהמפגש, אך חברו העירוני סובל מהביקור, מהאוכל, מהאווירה, ואפילו לישון אינו מצליח. שני החברים, שכבר חשבו שלא ייפרדו שוב לעולם, מבינים שלא כל מה שטוב לאחד בהכרח טוב לשני, ושלכל אחד מתאים משהו אחר. אפשר לכבד את צרכיו והעדפותיו של האחר- ועדיין להישאר חברים טובים לתמיד.
יום א', 8.10.17, בשעה 17:30 באולם 2. מיועד לגילאי 4 ומעלה. מחיר כרטיס: 40-55 ₪

עכבר העיר עכבר השדה- תיאטרון אורנה פורת. צילום: יוסי צבקר
עכבר העיר עכבר השדה- תיאטרון אורנה פורת. צילום: יוסי צבקר

 

אסי ישראלוף ואבי גרייניק יעלו את המופע פסנתר הזמן, השוזר שירים מיוחדים מהקלאסיקה הישראלית ושירים חדשים בליווי להקת נגנים ומפגיש את הילדים עם דמויות כמו לאונרדו דה וינצ'י, וויליאם שייקספיר, נעמי שמר ועוד. המופע מתפתח מתוך העלילה  שבמרכזה מגיע אבי לביקור אצל סבא. בסלון של סבא נמצא פסנתר קסמים. רגע לפני שסבא נרדם, הוא מחליט לגלות לאבי על הקסם הטמון בפסנתר הזמן ואשר מתגלה בשעה שמנגנים עליו. אבי אוזר אומץ ומחליט לנסות ולנגן על הפסנתר ויוצא בעזרתו למסע הרפתקאות מוסיקלי ומצחיק, בו ילמד יחד עם הילדים על האנשים והאירועים ששינו את פני ההיסטוריה.
יום ב', 9.10.17, בשעה 18:00 באולם 1. מיועד לכל המשפחה. מחיר כרטיס: 55-70 ₪

 

במסגרת הפסטיבל תעלה בכורה של ההצגה הנסיכה ובועות הסבון, מאת ובבימוייה של יעל בת אנוש. מופע צבעוני המשלב סיפור אגדה עם בועות סבון ותיאטרון תנועה. בממלכה רחוקה מכאן, שלט מלך טוב לב, עם ביתו הנסיכה נועה שאהבה יותר מכל להפריח בועות סבון. יום אחד, בהגיעה לגיל 10, אביה המלך, היה צריך לנסוע בדחיפות מחוץ לממלכה. המלך ביקש מראש הממשלה להחליף את מקומות בהיעדרו, וביקש מביתו שבמקרה חירום, תפריח בועות סבון מראש ההר.
יום ב', 9.10.17, בשעה 17:00 באולם 3. מיועד לגילאי 3 ומעלה. מחיר כרטיס: 45-55 ₪

נסיכת בועות סבון. צילום: קובי קואנקס
נסיכת בועות סבון. צילום: קובי קואנקס

 

תיאטרון חיפה יתארח בפסטיבל עם ההצגה המוסיקלית אם פתאום אפגוש אריה, בבימויו של רוני ברודצקי, בליווי תזמורת המהפכה בניצוחו של רועי אופנהיים. בהצגה, שירי חיות וסיפורים מאת משוררים אהובים ,על פילה מנוזלת מאת לאה גולדברג, זבוב שעזב לבלי שוב מאת מיריק שניר, החתול בלעם שלתוך פיהוק נעלם מאת נורית זרחי, זברה וג'ירף מפטפטים על נקודות ועל פסים מאת שלומית כהן אסיף, הסוד של הקיפוד מאת רות אורן, זנבות שנקשרו מאת שירה גפן ועוד נביחות וקרקורים מאת טובי המשוררים: רפאל ספורטה, תלמה אליגון-רוז ותרצה אתר. המשתתפים ענבל סמדר בגיטרה, טל בלכרוביץ' בקלידים- שרים מספרים ומנגנים.
יום ג', 10.10.17, בשעה 18:00 באולם 1. מיועד לגילאי 3 ומעלה. מחיר כרטיס: 50-70 ₪

 

 

ילדים שרים 70, מופע המבוסס על שירי הילדים מקום המדינה ועד היום בבימויו של עופר שפריר, ניהול מוסיקלי של עדי רון ובהשתתפות שחקנים: לירן קנטרוביץ, אסף שגב, שירלי לילו/אלונה אלכסנדר, שירן ארגס. במופע מפעילי תיבת השירים הותיקים מתגעגעים כבר לעלות על הבמה לתחרות בין השירים והסגנונות של פעם. אך, הם מגלים שאת שיר ההורה מחליפים היום מקצבי הראפ והיפ הופ. תוך כדי שירה ומשחק הם מגלים כי השירים החדשים יפים וגם לשירי הילדים של פעם יש קסם רב.
יום ג', 10.10.17, בשעה 17:30 באולם 2. מיועד לכל המשפחה. מחיר כרטיס: 50-60 ₪

 

 

בכורה נוספת בפסטיבל היא הצגה חדשה ומצחיקה: בלאקסטאר וספייסי משגעים את הגדולים- של היוצרים והמבצעים דורין גלעדי וציון אשכנזי. בלאקסאטר וספייסי הם שני ילדים ילדים שובבים (בקטע טוב) שאוהבים לעבוד על כולם, לצחוק, לשיר ראפ, לרקוד, לעשות תחרויות חרוזים, ובלי להתכוון לפתור בעיה או שתיים.יש להם טונה אנרגיות והם הולכים להצחיק ולהקפיץ את הילדים שבקהל.
יום ג', 10.10.17, בשעה 17:00 באולם 2. מיועד לגילאי 3 ומעלה. מחיר כרטיס: 44-55 ₪

 

פסטיבל צלילי ילדות 2017- חוה"מ סוכות 8-10.10.17.
המופעים יתקיימו בתיאטרון חולון, שד' קוגל 11, חולון.
טלפון לרכישת כרטיסים: 03-5023001/2/3 או באתר- לחץ כאן

פרטי המקום
נשמח לדעת!3 ומעלה, 4 ומעלה, כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה